Polub nas na Facebook

  1. Adresy
  2. Adresy1
  3. Adresy2
  4. Adres4
  5. Adres5
  6. KDZ

Ile wiesz na temat kostki brukowej?

Ile wiesz na temat kostki brukowej?

Kostka brukowa to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów na podjazd, otoczenie domu, chodnik po jaki sięgają inwestorzy zarówno Ci instytucjonalni jak i prywatni. To efekt między innymi tego, że producenci proponują bardzo szeroką gamę kolorystyczną i paletę wzorów.

 

Czy kiedykolwiek zastanawiali się Państwo nad tym jak powstaje kostka? Do jej wyprodukowania niezbędne jest połączenie kruszyw, dodatków mineralnych i chemicznych z betonem wibroprasowanym. Niejednokrotnie dodaje się do niej również różnego rodzaju pigmenty. Do produkcji używa się specjalnych urządzeń, które pozwalają na wyprodukowanie kostki o odpowiedniej gęstości. Prócz różnorakiej kolorystyki współczesna technologia umożliwia również produkcję materiału o różnych kształtach. Szeroki wachlarz produktów daje inwestorom spore możliwości, niemal każdy jest w stanie dobrać coś do stylu, w którym zaprojektowano daną posiadłość.


Jest wiele powodów, dzięki którym kostka brukowa cieszy się popularnością. Oto jej największe atuty:

  1.     Odporność na ścieranie i poślizg.
  2.     Posiada właściwości mrozoodporne
  3.     Stosunkowo niska cena
  4.     Bardzo wygodna i szybka w wykładaniu – krótka realizacja inwestycji

 

Przy okazji omawiania tego produktu nie wspomnieć o nowoczesnych rozwiązaniach, które również stosuje się przy produkcji kostki brukowej. Dzięki nim możliwa jest produkcja np. kostki dekoracyjnej. Wśród dostępnych produktów wyróżnić można kostki płukane, śrutowane czy też obijane. Różnorakie metody produkcji dają możliwość stworzenia kostek o naprawdę wyjątkowych kształtach i kolorach. Ich zróżnicowanie daje niemal nieograniczone możliwości dopasowania materiału do całościowej wizji naszej inwestycji.

 

Na koniec wspomnimy jeszcze krótko na temat pozostałych zalet wyłożenia kostką powierzchni np. wokół domu.

Jest bardzo funkcjonalna – dbanie o utrzymanie jej czystości nie stanowi większego problemu, wystarczy odpowiedni często ją zamieść. Co więcej, aby utrzymać jej nieskazitelny wygląd dobrze jest podczas wiosennych porządków zastosować odpowiednie preparaty chemiczne. To wszystko! Bez większego trudu zadbacie Państwo o jej należyty wygląd przez cały rok.

148Komentarze