Ile wiesz na temat kostki brukowej?

Ile wiesz na temat kostki brukowej?

Jaki materiał na podjazd, chodnik lub otoczenie domu?

Kostka brukowa to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów na podjazd, otoczenie domu, chodnik po jaki sięgają inwestorzy zarówno Ci instytucjonalni jak i prywatni. To efekt między innymi tego, że producenci proponują bardzo szeroką gamę kolorystyczną i paletę wzorów.

Czy kiedykolwiek zastanawiali się Państwo nad tym jak powstaje kostka? Do jej wyprodukowania niezbędne jest połączenie kruszyw, dodatków mineralnych i chemicznych z betonem wibroprasowanym. Niejednokrotnie dodaje się do niej również różnego rodzaju pigmenty. Do produkcji używa się specjalnych urządzeń, które pozwalają na wyprodukowanie kostki o odpowiedniej gęstości. Prócz różnorakiej kolorystyki współczesna technologia umożliwia również produkcję materiału o różnych kształtach. Szeroki wachlarz produktów daje inwestorom spore możliwości, niemal każdy jest w stanie dobrać coś do stylu, w którym zaprojektowano daną posiadłość.

Kostka brukowa

Jest wiele powodów, dzięki którym kostka brukowa cieszy się popularnością. Oto jej największe atuty:

  • Odporność na ścieranie i poślizg
  • Posiada właściwości mrozoodporne
  • Stosunkowo niska cena
  • Bardzo wygodna i szybka w wykładaniu – krótka realizacja inwestycji

Przy okazji omawiania tego produktu nie wspomnieć o nowoczesnych rozwiązaniach, które również stosuje się przy produkcji kostki brukowej. Dzięki nim możliwa jest produkcja np. kostki dekoracyjnej. Wśród dostępnych produktów wyróżnić można kostki płukane, śrutowane czy też obijane. Różnorakie metody produkcji dają możliwość stworzenia kostek o naprawdę wyjątkowych kształtach i kolorach. Ich zróżnicowanie daje niemal nieograniczone możliwości dopasowania materiału do całościowej wizji naszej inwestycji.

Na koniec wspomnimy jeszcze krótko na temat pozostałych zalet wyłożenia kostką powierzchni np. wokół domu.

Funkcjonalność kostki brukowej

Jest bardzo funkcjonalna – dbanie o utrzymanie jej czystości nie stanowi większego problemu, wystarczy odpowiedni często ją zamieść. Co więcej, aby utrzymać jej nieskazitelny wygląd dobrze jest podczas wiosennych porządków zastosować odpowiednie preparaty chemiczne. To wszystko! Bez większego trudu zadbacie Państwo o jej należyty wygląd przez cały rok.

NASZE SKŁADY

Zapraszamy do czterech naszych punktów sprzedaży. Chcemy być jak najbliżej Państwa, naszych klientów! Zapewniamy dostęp do wysokiej jakości, zróżnicowanego asortymentu.

Skład i market materiałów budowlanych

Wolności 102b, 34-220 Maków Podhalański

Skład budowlany

Zawoja 1787, 34-222 Zawoja

Skład węgla

Makowska 41, 34-200 Sucha Beskidzka

Betoniarnia i skład materiałów budowlanych

Legionów 47, 34-100 Wadowice