Bezpieczeństwo Twojej posesji to dobre ogrodzenie

Bezpieczeństwo Twojej posesji to dobre ogrodzenie

Dobór odpowiedniego ogrodzenia to niewątpliwie jeden z dylematów przed, którym stoi każdy komu zależy na bezpieczeństwie swojej posesji. Bez względu na to, czy decydujemy się na wykonanie ogrodzenia na etapie jej przygotowania, czy też już na etapie zamieszkiwania zawsze zależy nam na tym samym, na bezpieczeństwie, estetyce wykonania, kosztach związanych z jego zakupem jak również kosztach późniejszej eksploatacji.

Ogrodzenie panelowe

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty według naszych analiz najlepiej pod tym względem wypadają panelowe ogrodzenia kratowe. Jest to taki typ ogrodzeń, gdzie cokół oraz dolna część słupka wykonane są z betonu, a słupki i przęsła (panele) wyprodukowane są ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej. W zależności od zastosowanej technologii montażu i użytych do ich produkcji materiałów charakteryzują się zróżnicowaną sztywnością i trwałością. W systemie paneli ogrodzeniowych słupki betonowane są w gruncie, mogą też być przykręcane do podłoża za pomocą kotew. Jako łączników używa się złączki, obejmy lub śruby. Dodatkowo możemy użyć nakrętki samozrywalne, które uniemożliwią demontaż ogrodzenia.

Ogrodzenie stalowe

Jednym z najczęściej stosowanych materiałów są ogrodzenia stalowe. Charakteryzują się trwałością i odpornością choćby ze względu na pokrywające je powłokę antykorozyjną. Dodatkowo mogą być one ocynkowane lub lakierowane proszkowo. Równie często stosuje się ocynk z powłoką poliestrową, która sprawia iż stal jest jeszcze bardziej odporna na warunki atmosferyczne.

Zalety ogrodzenia panelowego

Poniżej przedstawiamy kilka zalet, które być może przekonają Was do zastosowania tego typu ogrodzenia lub też chociaż skłonią do zastanowienia się nad tym ciekawym rozwiązaniem:

  1. Oszczędność czasu jak i pieniędzy. Niewątpliwie zastosowanie tego typu ogrodzenia to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Ogrodzenia panelowe są lekkie i szybkie w montażu. Ich montaż przy sprzyjających warunkach może potrwać raptem kilka dni. Co więcej przy zastosowaniu się do instrukcji istnieje możliwość montażu takiego ogrodzenia samemu.
  2. Ogrodzenie stałe jak i tymczasowe. Tego typu system ogrodzeniowy idealnie nadaje się zarówno na jakiś czas (okres budowy) jak i docelowo (zamieszkiwanie). Łatwość demontażu sprawia, iż bez znaczącego nakładu sił i środków możemy nadawać naszemu ogrodzeniu nowe kształty, np. powiększając je o kolejny obszar.
  3. Dostępność „od ręki” i szeroka gama produktów na rynku. Dostępna jest szeroka paleta kolorów RAL, grubości prętów oraz rodzajów słupków. Dotyczy to także elementów powiązanych, czyli łączników i desek betonowych.
  4. Elementy komplementarne. Na uwagę zasługuje fakt, iż istnieje możliwość zakupienia dodatkowych elementów do Twojego ogrodzenia. Panele wykonane są ze zgrzewanego drutu, w systemie tym dostępne są również bramy ogrodzeniowe przesuwne, furtki itp.
  5. Estetyczny wygląd. Ogrodzenie w systemie paneli kratowych jest bardzo prostym rozwiązaniem i właśnie w tej prostocie tkwi jego piękno. Prosty i schludny wygląd bez wątpienia zarysuje odpowiedni standard wokół Twojej posesji. Dzięki zastosowaniu np. powłoki cynkowej mamy pewność, iż bez względu na warunki pogodowe ogrodzenie posesyjne będzie zawsze wyglądać estetycznie.
  6. Trwałość na lata. Dzięki zastosowaniu najlepszych metod antykorozyjnych w postaci ocynkowania i malowania proszkowego elementy ogrodzenia chronione są przed korozją przez długie lata.
  7. Niskie koszty eksploatacji. Ogrodzenia tego typu nie wymagają konserwacji przez wiele lat. Odpada nam konieczność martwienia się zabezpieczaniem elementów za pomocą niejednokrotnie drogich środków konserwujących wymaganych często przy tradycyjnych ogrodzeniach.

Ogrodzenia panelowe dostępne w naszej ofercie

Ogrodzenie Twojej posesji to niewątpliwie ważny element niejednokrotnie wieńczący wykonanie upragnionej inwestycji. Istotne jest, aby prócz swej podstawowej funkcji jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa było tanie w utrzymaniu i ładnie się prezentowało. Według nas wszystko to osiągniecie dzięki zastosowaniu ogrodzenia w systemie paneli ogrodzeniowych. Łatwo, szybko, ładnie i ekonomicznie!

NASZE SKŁADY

Zapraszamy do czterech naszych punktów sprzedaży. Chcemy być jak najbliżej Państwa, naszych klientów! Zapewniamy dostęp do wysokiej jakości, zróżnicowanego asortymentu.

Skład i market materiałów budowlanych

Wolności 102b, 34-220 Maków Podhalański

Skład budowlany

Zawoja 1787, 34-222 Zawoja

Skład węgla

Makowska 41, 34-200 Sucha Beskidzka

Betoniarnia i skład materiałów budowlanych

Legionów 47, 34-100 Wadowice