Jaki beton wybrać do budowy domu jednorodzinnego?

Jaki beton wybrać do budowy domu jednorodzinnego?

Niewątpliwie jest to jedno z podstawowych pytań jakie stawia sobie każdy, kto nosi się z zamiarem budowy swojego wymarzonego domu. Warto dobrze się nad tym zastanowić, gdyż wybór odpowiedniego budulca będzie miał zasadniczy wpływ na późniejszą eksploatację budynku. Rodzaj materiału, który wybierzemy będzie miał istotne znaczenie np. w kwestii późniejszych kosztów ogrzewania, wytrzymałości ścian, czy też zaczynając zupełnie od podstaw czas w jakim inwestycja zostanie ukończona. Analiza tych i wielu innych czynników skłania nas do zaprezentowania zalet betonu komórkowego, naszym zdaniem jednego z najlepszych obecnie na rynku materiałów do budowy domu.

Naturalne składniki do budowy domu

Jeżeli cenią sobie Państwo produkty z naturalnych składników to nie będzie trzeba Państwa dłużej przekonywać do tego budulca. Zmielony piasek kwarcowy, wapń i piasek to jedyne składniki z jakich składa się beton komórkowy. Zastosowanie tych czystych, naturalnych surowców pozwala na uzyskanie charakterystycznej białej barwy. Wyjątkowy proces technologiczny w jakim produkowany jest beton komórkowy pozwala na uzyskanie optymalnej gęstości objętościowej i wytrzymałości. Dzięki temu już na etapie produkcji istnieje taka możliwość, aby zaplanować odpowiednie właściwości termoizolacyjne.

Zalety betonu komórkowego

Wśród zalet betonu komórkowego nie sposób pominąć jego właściwości paroprzepuszczalnych. Oznacza to, iż materiał ten posiada zdolność transportu pary wodnej

z wnętrza domu do otoczenia na zewnątrz w warunkach wysokiej wilgotności. Natomiast w momencie, gdy w pomieszczeniach jest nazbyt sucho to wtedy szybko tą wilgoć oddaje. Jakie to ma znaczenie w praktyce? Ano takie, iż mury wzniesione z betonu komórkowego same w sobie zaczynają pełnić funkcję stabilizatorów wilgotności powietrza w domu.

Zapewne jednym z bardziej istotnych elementów po wybudowaniu domu jest kwestia późniejszych kosztów jego utrzymania. Ogromny wpływ w naszych warunkach będą mieć parametry termoizolacyjności. Stopień tej właściwości materiałów budowlanych określany jest za pomocą współczynników przewodzenia ciepła (λ) i przenikania ciepła (U). Im wartość współczynnika jest niższa, tym materiał jest cieplejszy. Beton komórkowy w tych obliczeniach wypada wyjątkowo dobrze. Dzieje się tak za sprawą jego porowatej struktury, która dodatkowo wpływa na lekkość tego materiału.

Coraz częściej spotykamy się z projektami domów, w których stosuje się nietypowe rozwiązania, nietypowe kształty ścian, nietypową bryłę budynku z wieloma załamaniami, czy też łukowymi przejściami. Nie każdy materiał nadaje się do tego, aby takowe rozwiązania wprowadzić w życie. Z pomocą przychodzi nam znowu tutaj beton komórkowy. W szczególności wykonawcy chwalą sobie, iż z łatwością poddaje się obróbce. Cięty, drążony, czy też frezowany bloczek nie kruszy się, ani nie łamie. Pamiętając o właściwościach tego materiału opisanych powyżej nie sposób nie wspomnieć o tym, iż w ścianach wykonanych z tego budulca można z łatwością poprowadzić wszystkie instalacje. Łatwość obróbki podczas budowy oznacza w praktyce zdecydowanie mniejszą ilość „odpadów”, a co za tym idzie znacznie mniejsze koszty materiału.

Jaki polecamy beton do budowy domu

Jak widać wybór betonu komórkowego do budowy domu będzie obecnie jednym z najlepszych możliwych rozwiązań. Przemawia za tym wiele jego atutów opisanych powyżej. Zdecydowanie rekomendujemy Państwu budowę domu w tym systemie jako.

Betoniarnia Wadowice

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat tego produktu jak również wyceny potrzebnej Państwu ilości zachęcamy do kontaktu z naszym handlowcem: Kliknij TUTAJ

NASZE SKŁADY

Zapraszamy do czterech naszych punktów sprzedaży. Chcemy być jak najbliżej Państwa, naszych klientów! Zapewniamy dostęp do wysokiej jakości, zróżnicowanego asortymentu.

Skład i market materiałów budowlanych

Wolności 102b, 34-220 Maków Podhalański

Skład budowlany

Zawoja 1787, 34-222 Zawoja

Skład węgla

Makowska 41, 34-200 Sucha Beskidzka

Betoniarnia i skład materiałów budowlanych

Legionów 47, 34-100 Wadowice